Možná se vám to bude zdát troufalé, ale myslím si, že podobně komplexní informaci o firmě id Software byste hledali marně na celé Síti. Snad přeháním, ale někdy si říkám, že jsem větší fanda do id Softu než do Quaka, Dooma a všech jejich her dohromady. Obdivuji jejich schopnosti, jejich elán a přátelský vztah k hráčům. Zdá se mi, že jejich práce nekončí vydáním titulu, jak je tomu u ostatních firem, ale že se ten den celý "kolotoč" teprve rozjíždí a na scéně se neustále objevují nové a nové věci (samozřejmě teď nemluvím i patchích, které jsou pro programátory spíše ostudou).
Kdysi jsem zaslechl zajímavou historku o návštěvě Andreje Anastasova ve stánku GT Interactive (tehdy distributora id Software) na výstavě ECTS v Londýně. Nijak se netajil svými negativními pocity a do očí jim řekl něco na způsob "I don´t like Quake". Člověk se kterým se bavil mu bez obalu odpověděl "I don´t like YOU":-). Ať už to byl někdo z id Software nebo jen zástupce GT Interactive, zcela to charakterizuje jejich filozofii. Někomu to možná připadá nezdvořilé ba dokonce urážející, ale pro mne je to důkaz jistého zápalu pro práci. Když nad tím tak uvažuji, dost možná že chudák Andrej mohl dopadnout mnohem hůře:-).
Dost prázdných slov, přejděmež k činům. Pokud se chcete dozvědět něco více o samotné společnosti, přečíst si pár rozhovorů, nebo si zavzpomínat na dnes již historické dny vydání Quaka neváhejte a klikněte na zde uvedené linky ...