Vítejte v rubrice, ve které budu já nebo někdo jiný hodnotit kvalitu add-on úrovní, které byly vytvořeny na koleně nebo i jakýchkoliv oficiálních balíků levelů (datadisky), které budou vydány třeba i samotným id Softwarem někdy v budoucnu. Co tím sleduji - především jsem získal zkušenost, že zhruba 30% všech úrovní, které jsou v tento moment k dispozici jsou pouze "první pokusy" nezkušených autorů a podle toho také vypadají. Tvůrci za to samozřejmě nemohou, ale možná si mohli dvakrát rozmyslet, zda má smysl tyto nepříliš dokonalé výtvory dávat veřejně k dispozici. Zde tedy odlišíme tyto úrovně od těch kvalitnějších, které se kupodivu také objevují.

Z důvodu většího přehledu jsem se rozhodl pro grafické hodnocení. U každého hodnoceného levelu tak najdete celkové hodnocení v podobě hvězdiček, přičemž jedna hvězdička značí opravdu odpudivý kousek a pět hvězdiček naopak skutečný skvost. Posledním problémem, se který byste se mohli setkat je použití úrovní - není to však nic složitého. Jednoduše si zkopírujte .BSP soubor do adresáře /ID1/MAPS/ (v případě druhého dílu /BASEQ2/MAPS/) a v samotné hře na konzoli napište "map jmeno".

Vzhledem k tomu, že j uživately vytvořených úrovní opravdu hezkých pár stovek, rozhodl jsem se sekci rozdělit na více částí, přesněji na části věnované Quaku a Quaku II a na část věnovanou úrovním vyhlášeným v rámci titulu "Level Týdne".

 
 
Quake levely
Single-player level týdne
Deathmatch level týdne
Quake II levely
 
 
Odkazy
Pokud vám zde uvedené mapy nestačily, nyní vám předkládám odkazy na stránky, které jsou recenzemi na ně přeplněny. Není jich tam dvacet, ale třeba 200. Pouvažujte o tom :-) ...
 
Q1: cdrom.com 
Q2: cdrom.com
Sekce mega ftp-serveru cdrom.com věnovaná Quakovi je opravdu krýálovská, odhaduji velikost na hezkých pár GB. Rovněž sekce pro levely nedělá svému autorovi ostudu, však je to také místo, kde jsou všechny levely umisťovány a teprve potom kopírovány dále do desítek mirrorů. Co to tedy znamená? Že ZDE najdete všechno. A pokud vám nevyhovuje rychlsot, doporučuji nalistovat ftp-search a po zadání názvu souboru vám jistě přijde vhod některý z četných mirrorů jinde na světě, třeba i u nás. 

autor: Walnut Creek 

Single Player Quake Místo, odkud jsem vzal celou část "Single-Player" úrovní. Skvěle udělaná sajta pro všechno co si jen můžete přát kolem ne-deathmatche.  Odkaz vede na oblast pro Quaka II, starší levely do prvního dílu najdete v (neustále aktualizovaném) archivu TADY

autor: Matt Sefton 

Talon´s Strike Ne tolik exkluzivní jako Mattova SPQ, ale přesto užitečná - zveřejňuje totiž více map, nejen ty naprosto kvalitní, ale prakticky všechny nadprůměrné. Je zde přehledné hodnocení, přehledné rozdělení do sekcí pro single, deathmatch, CTF apod.. 

autor: ?? 

Lotus Look Výborná, poměrně nová sajta, která má oproti již zmíněným konkurenčním výhodu v aktuálnosti- zatím jí autor aktualizoval téměř každý den. Věnovaná především pro exempláře ke druhému dílu Quaka. Výborný design, přehledné. 

autor: Ellusion 

MeccaWorld MeccaWorld má být komplexní mag s vlastními sekcemi pro několik her. Nestojí za nic, Quake sekce je dost ubohá, ale jako zdroj add-on úrovní ujde. 

autor: ?? 

QuakeChannel Archiv  Teether z QuakeChannelu úctyhodně mirroruje řadu single i deathamtch úrovní, takže toto je určitě dobrá varianta ke komplexní cdrom.com, samozřejmě díky rychlosti. Počet levelů je zatím zanedbatelný, ve chvíli kdy tyto řádky čtete však možná budete příjemně překvapeni.

autor: Teether a kolektiv 

Quake-GT4W Stránka v češtině, na níž najdete kromě několika málo odkazů na the best of stránky hodnotící Quake-levely také vlastní úsudek autora. Upozorňuji však, že zde jsou k dispozici pouze DM-úrovně. 

autor: Karel Trubač